Druga wizyta belgijskiego Teatru de Spiegel i przedostatni weekend festiwalu.

 

Belgijscy artyści przyjechali do nas ze spektaklem pt. KSIĄŻKA TO KSIĄŻKA. Na scenie wystąpił sam założyciel teatru i reżyser, Karel Van Ransbeeck. Towarzyszył mu muzyk, Bart Voet, który na żywo muzycznie zilustrował historie uwielbianych przez dzieci, interaktywnych książek z rysunkami Herve Tulleta. 

Jako że książki były głównym tematem spektaklu, mogliśmy oglądać je w przeróżnych odsłonach: książki ruchome, książki dziurawe z otworami o różnych kształtach i kolorach, gigantyczne książki harmonijkowe, pełne skomplikowanych wzorów książki układanki, książki grające muzykę, książki smaczne kąski, książki zakorkowane, trąbiące i pędzące jak formuła pierwsza oraz wiele, wiele innych. Zapewne  dorosłym spektakl mógł się wydawać momentami nieco dziwny, a przynajmniej zaskakujący, zwłaszcza gdy na scenie pojawiły się plastikowe rączki i nóżki lalek, albo rozbiegany twór w postaci połączonych ze sobą nóżek i korpusików lalek. To moment, gdy niektórzy siedzący na widowni rodzice szerzej otwierali oczy :) Zupełnie inne reakcje zaobserwowaliśmy u dzieci. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały one dynamicznie rozwijającą się akcję i niecodzienne sposoby wykorzystania książek. Jesteśmy pewni, że spektakl KSIĄŻKA TO KSIĄŻKA zupełnie niepostrzeżenie zaszczepił miłość do książek wielu małym widzom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas festiwalu TAKE PART IN ART. 

 

Dziękujemy Belgom za pobudzanie naszej wyobraźni i zaskakujące książkowe pomysły.

 

W grudniu odbyły się 3 warsztaty w ramach PRACOWNI TEATRALNEJ DLA DZIECI I RODZICÓW. Relacje fotograficzne z tych wydarzeń można obejrzeć w galerii poniżej. 

 

Agnieszka Czekierda poprowadziła zwariowane, pełne ruchu i ćwiczeń logopedycznych WPRAWKI GŁUPAWKI

 

Dzikie Dzieci przygotowały dla małych warsztatowiczów zadanie specjalne: stworzenie wybijanki. Podczas warsztatów STOLARKA DLA DZIKICH DZIECI mali uczestnicy wspólnie z rodzicami piłowali, stukali młotkami, wiercili, szlifowali, wyciągali gwoździe, które jakoś krzywo czasem się wbijały. Co sprytniejszym udało się również szybciutko zmontować samochód, łódkę czy samolot! Podziwiamy zaangażowanie rodziców i gratulujemy przepięknych, z wielkim zapałem stworzonych prac. 

 

W ostatnich warsztatach pt. CZTERY PORY ROKU wzięli udział najmłodsi uczestnicy - dzieci w wieku 1-3 lat. Wraz z rodzicami odbyliśmy wspólnie niezwykłą podróż wypełnioną sensorycznymi doznaniami, muzyką, ruchem i zabawą. Dzieci odkrywały magię kolejnych pór roku. Zima sprzyjała rzucaniu się śnieżkami i robieniu orłów na śniegu. Wiosna zazieleniła nam scenę i zatańczyliśmy radosny taniec. Lato oplątało nas kolorami, a jesień szeleściła suchymi liśćmi, w których można było się tarzać do woli.

 

 

Zapraszamy na ostatnie wydarzenie tegorocznej edycji festiwalu - przed nami występ austriackiego Theater NUU ze spektaklem WALIZKA.