3-6 LAT Kup bilet

Noc zapala gwiazdy i otwiera drzwi snom.

To podróż przez noc… by nie bać się ciemności.

Gdy idziesz spać, przychodzą marzenia.

Marzenia, które splatają się, w podróży od niebo do morza.

Ponieważ nawet w ciemności, najczarniejsza noc nigdy nie jest czarna.

Zawsze jest odrobina światła.

Bohaterem tego przedstawienia jest światło; światło, które zmienia kształty i rozmiary.

Lampy i żarówki, promienie światła, kolory i odbicia ...

Światła, które rysują na niebie, które bawią się i tańczą.

Dwoje aktorów gra na scenie z różnymi źródłami światła.

Lekkie kroki tancerki i ruchy aktora wprowadzają publiczność w świat zabaw i poezji.

Spektakl dedykowany najmłodszym widzom, ich zdumieniu, ich wstrzymanym oddechom, gdy wyruszają w podróż przez ciemność. 

„W innym świetle” to spektakl teatru tańca.

 

Pomysł i realizacja: Luciano Cendou, Andrea Buzzetti, Andrea Aristidi

Reżyseria: Andrea Buzzetti i Valeria Frabetti

Występują: Giada Ciccolini i Luciano Cendou

Kostiumy: Tanja Eick

Choreografia: Sofia Quagiotto

Czas trwania: 45 minut

Info o teatrze

Teatr La Baracca - Testoni Ragazzi powstał ponad 30 lat temu i uznawany jest za pioniera w nowatorskim podejściu do teatru dla dzieci i młodzieży. Jego założyciele stworzyli oryginalny projekt, swoisty model kulturowy, który z biegiem lat stał się znaczącym punktem odniesienia w tej dziedzinie. Zamysłem projektu było przekazanie nowej idei społeczeństw i środowisku teatralnemu. Idei nacechowanej kreatywną i żywą energią. Teatr nieustannie się rozwija dostosowując swój przekaz do współczesnych czasów i potrzeb kulturowych. Teatr La Baracca - Testoni Ragazzi wielokrotnie brał udział w narodowych i międzynarodowych projektach z artystami działającymi w tym samym obszarze. Wśród nich warto chociażby wspomnieć o EUnetART (Europejska Sieć Artystycznych Organizacji dla Dzieci i Młodzieży) oraz Small Size (Europejska Sieć Popularyzacji i Rozwoju Sztuk Performatywnych dla Dzieci), której La Baracca jest jednym z założycieli.
 
Od 1987 roku La Baracca prowadzi projekt „Teatr i żłobek”, który ma na celu rozwijanie sztuki teatralnej dla dzieci od  0 do 3 lat i jest zdecydowanym pionierem w tej dziedzinie, nie tylko we Włoszech, ale również w całej Europie. Zarówno ten projekt, jak i kolejny koncentrujący się na grupie wiekowej 3-6 lat utorowały drogę odbywającemu się co roku festiwalowi „Wizje przyszłości, wizje teatru…”, który jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji teatralnej najważniejszą w Europie okazją do spotkania i wymiany refleksji na temat wczesnego dzieciństwa (0-6 lat) w relacji do sztuki i kultury.
 
Roberto Frabetti i Valeria Frabetti współtwórcy i liderzy Teatru La Baracca to dzisiaj największe autorytety w dziedzinie tworzenia teatru dla najmłodszych.