2-5 LAT Kup bilet

WALIZKA to spektakl prezentujący różne pomysły na pakowanie i rozpakowywanie torby. To przedstawienie pełne ruchu, tańca i muzyki.  Mowa ciała i kilka słów zrozumiałych na całym świecie. Dwie figlarne postaci Sa i La (Sarah i Laura) stoją na scenie i są tym, kim być chcą. Dwie osoby zmagające się z możliwościami, jakie daje zwyczajna walizka.

Sa i La pakują swoje rzeczy do wieeelkiej, przeogromnej walizki. Ale co mogą do niej zapakować? „Ja wezmę piłkę. Wezmę piłkę i śmiech. Wezmę piłkę i śmiech i banana. Wezmę …La!”. Pakują i rozpakowują, tańczą i śpiewają.

Spektakl oparty na grze „Pakuję torbę” (niem: „Ich packe meinen Koffer“) angażującej dziecięcą pamięć i wyobraźnię. Możesz umieścić w walizce wszystko: może to być coś wielkiego, jak słoń lub tak abstrakcyjnego, jak śmiech. Każdy z nas dźwiga swój bagaż, napełnia go i opróżnia. Każdego dnia, w każdej sekundzie od początku swojego życia. Czasem chcemy się do niego schować. Zamykamy go i znikamy. Potem znów go otwieramy i oto jesteśmy z powrotem…

 

Koncepcja: Sarah Gaderer, Laura-Lee Röckendorfer

Występują: Sarah Gaderer, Laura-Lee Röckendorfer

Czas trwania: 35 minut

Info o teatrze

Theater.nuu został założony w 2012 jako teatr koncentrujący się na pracy teatralnej z dziećmi zwłaszcza tymi bardzo małymi. Praca z dziećmi jest niezwykle ważna dla Sary i Laury. Wszystkie sztuki powstają w procesie improwizacji i pracy z ciałem (taniec, pantomina), mają na celu przede wszystkim otwieranie przestrzeni dla dziecięcej wyobraźni, a nie tworzenie ścisłej fabuły. Bazą ich pomysłów jest świat dźwięków, a dzieci je odkrywają. Theater.nuu występuje w przestrzeniach teatralnych i poza nimi, w miejscach takich jak przedszkole czy żłobek.

 

theaternuu.at