SPOT - ruchome światło. Pojawia się na scenie, odgrywa swoją rolę, jak profesjonalny aktor, mimo że aktorem nie jest. Komunikuje się bez słów, ale jego język (ruch i światło) jest zrozumiały nawet dla najmłodszych widzów. Chowa się, odwraca tyłem, jeśli nie chce się bawić, kręci się w kółko, gaśnie. Umie pokazać, że jest mu przykro, że potrzebuje przytulenia, że kocha… Wszystkie emocje maluje światłem - wzrusza, rozśmiesza, zaciekawia. Andrea i jego niezwykły przyjaciel opowiedzieli nam piękną historię swojej przyjaźni. Zachwycili nie tylko najmłodszą publiczność, ale również dorosłych, którzy chętnie podchodzili pogłaskać SPOTA po zakończeniu spektaklu. Widzieliśmy również takich, co ukradkiem ocierali łzy wzruszenia. Dziękujemy włoskim artystom za wspaniały występ, garść inspiracji i ciekawe ćwiczenia z wyobraźni. 

 

W ramach Laboratorium Teatru dla Nauczycieli i Pedagogów odbyły się przedostatnie warsztaty teatralne pt. „Światło i dźwięk". Prowadzący Andrea Buzzetti pracował z uczestniczkami warsztatów nad wzbogacaniem metod twórczej pracy z dziećmi i podkreślał, jak ważna jest ich rola we wprowadzaniu najmłodszych do świata teatru. Dzięki udziałowi w całym cyklu warsztatów Laboratorium Teatru, który zakończy się w grudniu, warsztatowiczki staną się nowymi ambasadorkami "dobrych praktyk" pracy teatralnej z dziećmi.

 

Następnym gościem festiwalu będzie belgijski Théâtre de la Guimbarde. Bilety na spektakl ZABAWA W CHOWANEGO dla dzieci w wieku 1 - 4 lat dostępne są w zakładce KALENDARZ.