Szósty weekend festiwalowy upłynął pod hasłem „ZABAWY W CHOWANEGO” - zabawy, którą wszystkie dzieci znają i zapewne bardzo lubią. Spektakl zaczął się dość przewrotnie. Widzowie w napięciu przyglądali się dwójce aktorów, która pomalutku, po cichutku, układała się do snu. Wyjęli poduszki, kołderki i… zasnęli. Na widowni - cisza. Nagle słychać nieśmiałe pytanie dziecka: „Poszli spać?”. 

 

Jednak nie zawsze tak łatwo jest zasnąć od razu. Czasem coś uwiera, czasem nie można się wygodnie ułożyć, czasem nogi same zaczynają wędrować, a sen po prostu nie przychodzi. Co wtedy robić? Najlepiej sprawdzić, czy w pobliżu jest ktoś, z kim można się pobawić. Oczywiście w ukryciu przed dorosłymi, którzy pilnują, by dzieci poszły spać po zgaszeniu światła. Jak się domyślacie Sara i Pierre pomysłów na zabawy mają bez liku. Chowają się i szukają w różnych miejscach: pod kołdrą, w poduszkach, za stołem, pod stołem, na stole. Ku wielkiej radości małych widzów, którzy chętnie podpowiadają, gdzie ktoś się ukrył. A gdy wszystkie pomysły na kryjówki już się wyczerpią, można przecież bawić się dalej - poudawać kogoś innego, nastraszyć przyjaciela, łaskotać się i gilgotać, czy nawet trochę sobie podokuczać. 

 

Podczas piątkowych pokazów spektaklu dla dzieci ze żłobków i przedszkoli skupienie na widowni było niewiarygodne. Nikt nawet nie mrugnął. Pewnie dzieci nie chciały obudzić aktorów. Jednak gdy zaczęła się zabawa, radości i śmiechom nie było końca. 

 

Dziękujemy atystom z belgijskiego Teatru de La Guimbarde za wyczarowanie cudownej atmosfery na naszej scenie.

 

PRACOWNIA TEATRALNA DLA DZIECI I RODZICÓW przygotowała warsztaty pt. „Tekturowe miasto”, które poprowadziła Dagmara Bąk. Dzieci wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem tworzyły wybrane obiekty, które potem miały wypełnić ulice kartonowego miasta. W ruch poszły nożyczki, flamastry, kolorowe taśmy, no i przede wszystkim wyobraźnia! Powstały kolorowe domki, wysokie wieże, zaczarowana dorożka z konikiem, dom-helikopter, dziurkowany dom, posterunek policji, domek dla sowy i jeszcze wiele innych elementów.

Odbyły się również warsztaty pt. "Muzyka z garnka" - familijny warsztat grania na czym się da, podczas którego uczestnicy stworzyli wielką kuchenną orkiestrę.

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

 

Zapraszamy do oglądanie galerii zdjęć z ostatnich wydarzeń zamieszczonych poniżej.